İçeriğe atla
Arama
Sepet
Yenidoğanlar İçin En Güzel Hediye Fikirleri!

Yenidoğanlar İçin En Güzel Hediye Fikirleri!

Yenidoğan hediye fikirleri arayışında isen senin için birkaç önerimiz var. Yenidoğana ne hediye edilir, diye düşünenler için yenidoğan bebek ihtiyaçları ve şık yenidoğan bebek önerilerini gözden geçirdik...

Yeni Doğan Bebeğe Ne Hediye Alınır?

Yeni doğmuş bebeğe hediye olarak ne gider? Aslında kültürümüzde yenidoğana altın takmak gibi bir gelenek var. Ama hediye olarak doğaya duyarlı, iyi tasarımların öne çıktığı seçenekler de var. Yenidoğan bebeğe hediye arayışında seçenekler çok çeşitli olduğu için kategorize ederek kafa karışıklığını önleyelim. 

  • Bebek Görme Hediyesi: Yenidoğan Bebek Kıyafeti 

Yenidoğan hediyesi seçenekleri içinde en popüler olanı bebek kıyafetleri oluyor. Yenidoğan bebek kıyafetleri, bebek ve anne için büyük bir ihtiyacı da karşılıyor. Ne kadar çok olsa o kadar iyi olur, yaklaşımı da yedekli ve hazırlıklı olmak isteyen anne ve anne adayları için oldukça doğru! Çünkü bebeklerin gün içinde birkaç kez kıyafet değiştirmesi gerekebiliyor. Özellikle ilk üç ay boyunca bebek body, zıbın ve patikli / patiksiz altlar ile omuz bezlerinin her türlüsü çok büyük bir ihtiyaç. Bebek tulumları, bebek patikleri, bebek şapka ve bone seçenekleri de hem önemli ihtiyaçlar hem de çok tatlı hediye seçenekleri arasında. Bebek görme hediyesi olarak bebek kıyafetleri her zaman iş görür ve çok tatlı olur. Çünkü bebeklerin kıyafet ihtiyacı her zaman vardır :) Peki, bebeğin bedenini nasıl bileceğim ya da hediye bebek kıyafeti bebeğe uymazsa gibi kaygıların varsa; birkaç ay büyük almayı tercih edebilirsin. Böylece hem olmama riskini elemiş olursun hem de bebeğin bir ya da iki ay sonraki kıyafetlerini anne için hazır etmiş olursun. 

  • Bebek Görme Hediyesi: Bebek Fotoğraf Albümü

Bebek hediyesi olarak bebek fotoğraf albümü seçeneklerini de düşünebilirsin. Bebeğe alınacak  hediye olarak bebek fotoğraf albümü sunmak da çok ince bir düşünce. Bebeğin zaten bir albümü olabilir ama bebeğin her anını fotoğraflayıp somut bir şekilde saklamak isteyen anneler için albümlere hep yer var. 

  • Bebek Görme Hediyesi: Bebek Yatak Tekstili ve Uyku Zamanı Ürünleri 

Bebeklerin kıyafet kadar önemli ihtiyaçlarından biri de bebek tekstili içinde bulunan bebek yatak ürünleri oluyor. Bebek yastık kılıfı, bebek çarşafı, bebek yatak koruyucu bumper modelleri, bebek yorganı, bebek battaniyesi, bebek pikesi, bebek yatak örtüsü gibi seçenekler de önemli birer ihtiyaç. Zira, bunlar da çok sık kirleniyor ve sıklıkla değiştiriliyor olacak. Annenin elinin altında mümkün olduğunca çok çeşit olmasını sağlamak üzere bebek nevresimi ve diğer ürünlerini de hediye olarak sunabilirsin. Bebek uyku tulumları da hem bebek hem de anne için çok önemli bir ihtiyaç. Özellikle bebek battaniyelerini ve uyku tulumlarını yatak örtüsü, yastıkları ve yatak koruyucusu ile uyumlu seçmek, tasarım kullanışlı, kolay yıkanabilen bir materyal arıyorsan, müslin aradığın seçenek. Deux Lapins UYKU kategorisi ürünlerine mutlaka göz atmalısın...

  • Bebek Görme Hediyesi: Bebek Banyo Ürünleri

Bebek görmeye giderken alınacak hediye arayışında banyo ürünleri de çok tercih ediliyor. Bebek banyosu ürünlerinden oluşan güzel bir paket hazırlayabilirsin. Bunun yerine bebek küveti, banyo sabunu, şampuanı, banyo sonrası masaj kremi, havlu ve bornozu gibi ürünleri de hediye olarak sunabilirsin. Bebek pançosu ve bebek kurulama bezi gibi ürünlerin bebek banyo tekstilinde çok kullanışlı seçenekler olduğunu da ekleyelim. Bu ürünlerde de müslin kumaştan olması çok tercih ediliyor, çünkü müslin oldukça emici ve hızlı kuruyan bir kumaş cinsi..%100 pamuklu doğal yapısı ile de bebek teni için en ideal kumaşlar arasında.

  • Bebek Görme Hediyesi: Bebek İhtiyaçlarından Oluşan Şık Bir Paket

Bebeğin temel ihtiyaçlarından oluşan doğal dokuda, özenle tasarlanan desenlerdeki bebek battaniyesi, müslin örtü  tulum, pijama takımı, alt açma  matı gibi ürünleri özel ve şık kutusu ile sunabilirsin.  iEğer hediyeni biraz daha özelleştirmek hatta kişiselleştirmek istersen Deux Lapins’in, isme özel bebek pançosu ya da isme özel bebek örtüsü veya puset örtüsü gibi ürünlerini tavsite ederiz. 

Hastane ziyaretine giderken götürmek için 100-500 TL arası geniş bir fiyat aralığında farklı bebek hediye seçenekleri bulabilirsin. Elbette bu hediyeler, hastaneden eve geçtikten sonra da ebeveynlere çok keyif verecektir. Bebek Oyun Halısı, bebek bornozu, bebek için oyuncak, masal kitabı gibi seçenekleri de hediye kutuna ekleyebilirsin. Deux Lapins koleksiyonlarında çocuk kitabı ve uyku oyuncağı ile satılan setler de var, Puyo X Aya serisine göz atmanı tavsiye ederiz..

İsme Özel Bebek Görme Hediyeleri

Bebeklere isme özel hediyeler sunmak gerçekten ayrışan ve özenli bir yaklaşım hem de çok havalı:). Anneler için müslin bebek ürünleri oldukça kullanışlı bir alternatif.. Oeko Tex sertifikalı bebek tekstili de anneler için önem kazanan bir konu. %100 pamuk ipliğinden dokunmuş, özel suluboya desenlerle birleşmiş bebek örtüleri, battaniyeleri, yastıkları, bebek kıyafetleri, bebek yatak ürünleri gibi seçenekler için Deux Lapins’e güvenebilirsin. Deux Lapins ile müslin kumaşın bebeğe iyi gelen kullanışlılığını isme özel şıklıkta sunabilirsin.