İçeriğe atla
Arama
Sepet
Bebek Bakım Çantası

Bebek Bakım Çantası

Bebeğiniz doğduğu andan itibaren dışarıya çıkarken yanınızda taşımanız gereken pek çok şey gerekiyor.

O nedenle bebek malzemelerinin olduğu kullanışlı bir çantaya ihtiyacınız olacak.

Bebek Bakım Çantasında Neler Bulunmalı?

Çantanızın içerisindeki eşyaların önemi kadar, taşıdığınız çanta da bir o kadar önemlidir. Çantanızda olması gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

-Çok cepli bir çanta olmalı

-Kaliteli ve dayanıklı olmalı

-İçerisinde ısı koruyucu termal bölmesi olmalı

-Biberon ya da suluk bölmesi olmalı

-Doğrudan ıslak mendil gözü, bebek arabası aparatı gibi ekstra kolaylaştırıcı ürünler bulunmalı

-Çanta, hem elde hem kolda hem de sırtta taşıyabileceğiniz bir model olmalı

-Yağmurlu ve karlı havalar için çantanın kumaşı su çekmeyen bir malzemeden olmalı

 
Anne İçin Bebek Bakım Çantasında Neler Olmalı?

Bebek bakım çantasında bebeğinizin eşyaları kadar sizlerin eşyaları da oldukça önemlidir. Bebeğinizi emziriyorsanız meme ucu kremi, göğüs ucu pedi, biberon, gümüş kapak veya göğüs kalkanınız yanınızda olmalı. Emzirme önlüğünüzü de yanınıza almayı unutmayın. Bebeğiniz sizi her yerde emmek isteyebileceği için içinde rahat nefes alabileceği, içinizi göstermeyen emzirme önlükleri sizi dışarıda rahat ettirecektir. Bu anlamda müslin bebek emzirme önlükleri hayat kurtarıcısı oluyor. Hem hafif, hem seyrek dokuma yapısıyla nefes aldıran pamuklu tuşesi ile müslin bebek emzirme önlükleri ihtiyacınızı tam karşılıyor!

Uzun bir süre dışarıda olacaksanız süt sağmak için makineniz ve yedek süt saklama poşetinizi de unutmayın. Ayrıca anne sütü, devam sütü, su veya bebek yemekleri, meyve, atıştırmalıklar ve yemek kabı vb. malzemeler de olmalıdır.

Bebeklerin çoğu kez tükürük salgılayarak, beslenme sonrası fazlasını çıkararak kıyafetleri kirletebileceğini de unutmamalı! Müslin ağız bezleri ve müslin omuz bezleri, kullan-at mendillerin yanısıra sizin üstünüzün de kirlenmesini engellemede kullanışlı oluyor! Gazını çıkarmak için müslin omuz örtüsü, ağzını silmek için ise müslin ağız bezlerinden yedekli olarak bulundurun. Ve tabii yine de yedek kıyafet, mevsime göre ince bir hırka, önlük, şapka yedek çantanız içerisinde olmalı.

Bebeğinizin üzerini örtmek gerekirse veya kundak yapmak için müslin örtüleri ve battaniyeleri yanınıza alabilirsiniz. Birkaç küçük sevdiği oyuncak da gerekli olabilir.

Bunlara ek olarak bebeğinizin yedek bebek bezi, pişik kremi, ıslak mendil, omuz bezi, ağzını silmek için ağız bezleri çantada olmalıdır. Kirli bezleri ya da kirli kıyafetleri koymak için poşetler koymayı unutmayın. Burada yine poşete karşı daha duyarlı bir alternatif olan müslin bebek çantalar, hem yedek eşyaları hem de kirlileri depolamada çok kullanışlı oluyor! Alt açma için tek kullanımlık bezlerden de iki tane hep yanınızda olmalı. Katlanıp az yer kaplayan ve hafifliği ile yine dışarı çıkarken iyi bir alternatif olan müslin alt açma matları da doğaya duyarlı ve yumuşacık bir alternatif!