İçeriğe atla
Arama
Sepet
Anne Bebek Yogası Nedir?

Anne Bebek Yogası Nedir?

Anne bebek yogası, bebeklerin hem bedensel hem zihinsel gelişimlerinde çok önemli faydaları olan ve annelerin bebekleriyle olan iletişimini de geliştiren harika bir aktivitedir. Her anne, bebeği ile keyifli vakit geçirmek ister. Bunun yanında sağlıklı bir yaşam için hem kendisine hem de bebeğine egzersiz yapma alışkanlığını aşılamış olur. Anne bebek yogasının fiziksel faydalarının dışında ruhsal faydaları da oldukça önemlidir. Dilerseniz şimdi anne bebek yogasının olmazsa olmaz faydalarına değinelim.

Anne Bebek Yogasının Faydaları Nelerdir?

  • Anne bebek yogası sadece bebek için değil aynı zamanda anne için de oldukça önemlidir.
  • Anne bebek yogası, Anne ve bebek bağını güçlendiren harika bir aktivitedir.
  • Bebeğinizle aktivite boyunca kesintisiz iletişim kurmanın harika bir yoludur.
  • Bebeğinizin bedensel ve zihinsel gelişimi için çok faydalı egzersizler içerir. Yapılan egzersizler özellikle sindirim ve sinir sistemi olmak üzere bebeğin bütün bedensel sistemini uyarır.
  • Yapılan egzersizler ve iletişim bebeğinizin daha güzel beslenmesini ve uyumasını sağlar.
  • Anne bebek yogasının pozitif enerjisi hem bebeğe hem size çok iyi gelerek lohusa psikolojisinden kısa sürede çıkmanızı ve anneliğe kolay adapte olmanızı sağlar.
  • Anne bebek yogası aynı zamanda anne olacak kişiler için sosyalleşme imkanı tanır. Hatta bebekler bile kendi yaşlarındaki arkadaşları ile aynı ortamda bulunarak, birbirlerine temas ederek ve aynı hareketleri yaparak sosyalleşmektedir. Bu durum çocukların gelişimi açısından oldukça önemlidir.

 

Anne ve Bebek Yogasına Ne Zaman Başlanılmalı?

 

Anne ve Bebek yogasına bebeğiniz 6 haftalık olduğunda katılmaya başlayabilir, 10. ayın sonuna kadar devam edebilirsiniz. Bebeğiniz aktif bir şekilde emekleme ve hatta yürümeye geçtiğinde onları mat üzerinde sabit tutmak zorlaştığı için 10 ay sınırı idealdir. Mat üzerinde bebeğinize müslin örtüler, müslin oyun halıları ve/veya müslin alt değiştirme matları kullanarak konforlu bir alan yaratabilirsiniz.