Mesafeli Satış Sözleşmesi

 

 1. SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

 

 1. SATICI

Unvan : İKİ TAVŞAN TEKSTİL SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adres  : Maslak Mah. Hadımkoru Yolu Cad. My Home B1 Blok 2 B1 1

Tel       : +90 537 430 38 22

E-Mail: [email protected], [email protected], [email protected]

VKN   :

 1. ALICI (TÜKETİCİ)

Adı ve Soyadı :

Adres              :

Tel                   :

E-Mail :

 

 1. SÖZLEŞMENİN KONUSU

 

İş bu sözleşmenin konusu, TÜKETİCİNİN SATICI’ya ait www.deuxlapins.com.tr web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 1. İMZA TARİHİ

 

SATICI tarafından daha önce imzalanmış bulunan iş bu iki nüsha sözleşme TÜKETİCİ tarafından [tarih] tarihinde imzalanarak kabul edilmiş ve bir nüshası TÜKETİCİNİN e-mail adresine e-mail olarak gönderilecektir.

 

 1. TESLİMAT

 

TÜKETİCİ tarafından internet üzerinden satın alınan mal/hizmet TÜKETİCİ’nin belirtmiş olduğu (Adres) adrese, TÜKETİCİ ya da TÜKETİCİ’nin göstereceği gerçek ya da tüzel kişiye TÜKETİCİ adına teslim edilecektir.

 1. ÜRÜN ADI VE TEMEL ÖZELLİKLERİ

 

……………………………..

Sözleşmeye konu mal/hizmetin; cinsi, türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve tüm vergiler dâhil satış bedeli www.deuxlapins.com.tr adlı web sitesindeki mal/hizmet tanıtım sayfasında belirtilmiştir. TÜKETİCİ, sözleşmenin kabulü ile bu konular hakkında bilgilendirildiğini peşinen kabul ve beyan etmiştir. SATICI’nın web sitesinde yer alan bilgiler iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

 1. TESLİMAT ŞARTLARI VE İFASI

 

500,00-TL (BeşYüzTürkLirası) altındaki alışverişlerde teslimat masrafları TÜKETİCİ’ye aittir. SATICI, web sitesinde ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını ya da kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı SATICIYA aittir. Teslimat; stoğun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra yapılır. SATICI, mal/hizmetin siparişinden itibaren 7 (yedi) iş günü içinde kargo ile teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 15 (OnBeş) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

 1. CAYMA HAKKI

 

 • TÜKETİCİ, iş bu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nden 6502 Sayılı Kanun uyarınca 14 (OnDört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkına sahiptir.

 

 • Cayma hakkı süresi, mal teslimine ilişkin sözleşmelerde TÜKETİCİ’nin ya da TÜKETİCİ’nin tayin ettiği üçüncü bir kişi tarafından malın teslim alındığı günden itibaren, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde ise sözleşmenin kurulduğu günden itibaren başlar. TÜKETİCİ, cayma hakkını sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içerisinde kullanma hakkına sahiptir. TÜKETİCİ, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

 

 • TÜKETİCİ, cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde satıcının müşteri hizmetlerine e-posta veya telefon ile bildirimde bulunulması ve mal/hizmetin 8. madde hükümleri çerçevesinde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve deuxlapins.com.tr web sitesinde yayınlanmış olan ön bilgiler gereğince, kullanılmamış olması şarttır.

 

 • Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya TÜKETİCİYE teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden 7 gün içinde mal/hizmet bedeli TÜKETİCİ’ye iade edilir ve 20 (Yirmi) günlük süre içinde mal/hizmet iade alınır. Fatura aslı gönderilmezse TÜKETİCİYE KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/hizmetin teslimat bedeli satıcı tarafından karşılanır.

 

 1. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK MAL VE HİZMETLER

 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek mal/hizmetler; hızla bozulan ve son kullanma tarihi geçen mal/hizmetler, SATICI’nın www.deuxlapins.com.tr/kisiye-ozel/ sayfasında yer alan ürünler, iç giyim alt parçaları ile tek kullanımlık mal/hizmetlerdir. Ayrıca, satışa konu her türlü üründe ve malzemelerde cayma hakkının kullanılabilmesi için mal/hizmetin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları şartı bulunmaktadır. Özel sipariş ile kişiye özel dikilip teslim edilen ürünlerin iadesi olmamaktadır.

 1. İADE PROSEDÜRÜ

 

 • TÜKETİCİ, cayma hakkını kullandığı durumlarda iş bu sözleşmeye konu malı kargo ödemesi kendisine ait olmak üzere kargo yolu ve faturanın aslı ile birlikte SATICI’ya ait yukarıda belirtilen adrese gönderecektir. Değiştirilecek ürünler; ambalajında, eksiksiz, kullanılmamış, yıkanmamış, satılabilir özelliğini kaybetmemiş kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte paketinde teslim edilmelidir. Fatura’nın iade dilmemesi durumunda iade ve değişim kabul edilmeyecektir.

 

 • Değişim ve iade işlemleri online olarak gerçekleştirilecektir.

 

 • İade edilen ürün üzerinde, SATICI tarafından yapılacak inceleme sonucunda üründe veya ambalajında herhangi bir açılma, kırılma, tahrip, yırtılma veya ürünün kullanıldığının tespit edilmesi halinde iade ve değişim gerçekleşmeyecek olup, bedel iadesi yapılmayacaktır.

 

 • TÜKETİCİ’nin ödemeyi kredi kartı aracılığıyla taksitli veya tek seferde gerçekleştirmesi halinde, ürüne ait tutarın tamamı ürün SATICI’ya ulaştıktan ve ürünün kontrolü gerçekleştirildikten sonra 1 hafta içerisinde ödemenin yapıldığı kredi kartına iade edilecektir.

 

 • TÜKETİCİ’nin havale, eft ya da kapıda ödeme yöntemiyle ödeme yapılmış olması halinde ürüne ait tutarın tamamı ürün SATICI’ya ulaştıktan itibaren 7 iş günü içerisinde ödemenin yapıldığı banka yoluyla yapılacaktır.

 

 • Kargo bedeli iade edilmeyecektir.

 

 1. TÜKETİCİNİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

TÜKETİCİ, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, TÜKETİCİ’ye aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir. Mal/hizmetin tesliminden sonra TÜKETİCİYE ait kredi kartının TÜKETİCİ’nin kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/hizmet bedelini satıcıya ödememesi halinde, TÜKETİCİ kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (üç) gün içinde satıcıya göndermekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri TÜKETİCİ’ye aittir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda TÜKETİCİ iş bu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 1. SATICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

 

SATICI, sözleşme konusu mal/hizmetin sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu mal/hizmet, TÜKETİCİDEN başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden satıcı sorumlu tutulamaz. SATICI, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde mal/hizmet bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Mal/hizmeti 20 (yirmi) gün içinde iade alır. Haklı gerekçelerle satıcı, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan TÜKETİCİYE eşit kalite ve fiyatta tedarik edebilir. Satıcı mal/hizmetin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan TÜKETİCİYE bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 10 (on) gün içinde iade edilir.

 1. FİYAT VE ÖDEME KOŞULLARI

 

 • Mal/hizmetin peşin fiyatı sipariş sonu e-mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte TÜKETİCİYE gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.
 • Mal/hizmetin satış fiyatına yapılan vadeye göre fiyatı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte TÜKETİCİYE gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.
 • Ürünlerin vadesinde ödenmemesi halinde uygulanacak faiz oranı yasal faiz olup, bu faiz her halde %30’dan fazla olamaz. Söz konusu husus ile ilgili TÜKETİCİ çalıştığı bankaya karşı sorumludur.
 • Mal/hizmetin peşinat tutarı sipariş sonu mail atılan örnek fatura ve ürün ile birlikte TÜKETİCİYE gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.
 • TÜKETİCİNİN, kredi kartı ile ve taksitle alışveriş yapması durumunda TÜKETİCİ’nin SATICI’nın web sitesinden seçmiş olduğu taksit biçimi geçerlidir. Taksitlendirme işlemlerinde, TÜKETİCİ ile kart sahibi banka arasında imzalamış bulunan sözleşmenin ilgili hükümleri geçerlidir. Kredi kartı ödeme tarihi banka ile TÜKETİCİ arasındaki sözleşme hükümlerince belirlenir. TÜKETİCİ, ayrıca bankanın gönderdiği hesap özetinden taksit sayısını ve ödemelerini takip edebilir.

 

 1. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 

TÜKETİCİ, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekalet ücretini TÜKETİCİDEN talep edebilir ve her koşulda TÜKETİCİNİN borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, TÜKETİCİ, borcun gecikmeli ifasından dolayı satıcının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

 1. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

 

İş bu sözleşmeden doğan uyuşmazlıklarda şikayet ve itirazlar 6502 sayılı kanunda belirtilen parasal sınırlar nedeniyle öncelikle olarak tüketicinin yerleşim yeri ya da tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Hakem Heyeti’nce, parasal sınırın üstündeki uyuşmazlıkların çözümünde ise Tüketici Mahkemeleri görevlidir.

 1. DİĞER HÜKÜMLER

 

 • Sözleşme konusu ürüne ait detaylı bilgileri ve kullanımına ilişkin bilgilerin SATICI’nın deuxlapins.com.tr adlı web sitesinde yer almakta olup, TÜKETİCİ bu bilgileri okuduğunu ve kabul ettiğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.
 • TÜKETİCİ, deuxlapins.com.tr adlı web sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan etmiştir.
 • Sözleşme konusu ürünün TÜKETİCİ’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek olması halinde, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI’nın sorumlu tutulmayacağı TARAFLARCA peşinen kabul, beyan ve taahhüt edilmiştir.
 • SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
 • Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin TÜKETİCİ’nin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş olacaktır.
 • SATICI’nın dilediği süre zarfında sözleşme koşullarında değişiklik yapma hakkı saklıdır.

 

SATICI          : İKİ TAVŞAN TEKSTİL SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

TÜKETİCİ    :

TARİH           :